0%
Posted inDom

Wybór narożnika do małego salonu

Często zdarza się tak, że nasz salon nie grzeszy metrażem. Wtedy jego aranżację trzeba dokładnie przemyśleć. Bardzo ważny jest tutaj wybór odpowiedniej kolorystyki oraz materiałów wykończeniowych. Ciekawym wyborem w małym salonie zdecydowanie narożnik, który potrafi zaoszczędzić naprawdę sporo miejsca. Dodatkowo będzie on stanowić serce całego pomieszczenia. W tym artykule dowiecie się jak wybrać idealny narożnik do małego salonu oraz na co trzeba zwrócić uwagę przy jego zakupie.

Jeżeli cenisz sobie wygodę oraz komfort to zdecydowanie narożnik będzie świetnym rozwiązaniem w Twoim salonie. Zapewnia on także znakomitą praktyczność. Narożnik jest doskonałym miejscem do wypoczynku zarówno w pozycji siedzącej, jak i leżącej. Może on także wydzielić przestrzeń dla stolika kawowego albo innych, dodatkowych siedzisk. Ustawiając narożnik w rogu eliminujemy także możliwość powstania pustego kąta.

Rodzaj narożników

Decydując się na zakup narożnika do małego salonu musimy pamiętać o kilku ważnych kwestiach. Do mniejszych pomieszczeń świetnie nadają się narożniki w kształcie litery L. Są to bardzo popularne modele, które dają dużą swobodę aranżacji niewielkiego wnętrza. Taki narożnik możemy bez problemu umieścić w kącie lub wykorzystać go do oddzielenia różnych stref w mieszkaniu. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby sprawić sobie przytulny kącik wypoczynkowy. Narożnik w rogu pokoju zajmuje o wiele mniej miejsca niż tradycyjna sofa z fotelem. W mniejszym salonie dodatkowe meble mogą utrudniać poruszanie się po pomieszczeniu, dlatego warto zrezygnować z puf czy foteli.

Ciekawym rozwiązaniem mogą być także meble modułowe, które można bez problemu dopasować do aranżacji salonu. Składają się one z kilku elementów, które można ze sobą zestawiać, rozstawiać i układać w dowolnie wybrany przez nas sposób. Taki mebel najlepiej dopasuje się do naszych indywidualnych potrzeb oraz możliwości przestrzeni. Sprawdź również te świetne narożniki w kształcie U https://www.meblelargo.pl/naroznik-w-ksztalcie-u,tag.html

Ważny jest także kształt naszego narożnika. W mniejszych pomieszczeniach warto zdecydować się na minimalistyczne rozwiązania. Charakteryzują się one prostymi i geometrycznymi formami. Śmiało można powiedzieć, że jest to rozwiązanie najbardziej uniwersalne. Dzięki swojej prostocie, narożnik nie będzie przytłaczał wnętrza. Kształt narożnika musi się także łączyć z jego funkcjonalnością i wygodą użytkowania. Warto więc zastanowić się nad ruchomymi zagłówkami czy wysuwanymi siedziskami. Są to rozwiązania bardzo wygodne, dzięki którym możemy odpoczywać w dowolnie wybranej przez nas pozycji.

Funkcja spania

Mieszkając w kawalerce świetnym rozwiązaniem będzie zakup narożnika z funkcją spania. Dlaczego? W ten sposób możemy zaoszczędzić naprawdę sporo miejsca. W tak małym pomieszczeniu po prostu często nie ma miejsca na dodatkowe łóżko. Dlatego rozkładany narożnik może sprawić się świetnie w małych salonach. Jest to także dobre rozwiązanie, jeżeli często gościmy u nas znajomych. Nocując w naszym mieszkaniu zdecydowanie będą nam wdzięczni za dodatkowe miejsce do spania. Ważne jest jednak tutaj wybranie wygodnego materaca oraz prostego w obsłudze mechanizmu rozkładania. Warto więc wcześniej dowiedzieć się więcej na temat modelu narożnika, jakiego chcemy zakupić.


Dodaj komentarz