0%
Posted inO edukacji

Co pomoże nam w rozwoju?

Nie powstała jeszcze jedna w pełni poprawna definicja rozwoju osobistego, są to po prostu pewnego rodzaju działania, które możemy podjąć, aby w efekcie stać się lepszym człowiekiem. Rozwój może obejmować różne aspekty i odbywać się na gruncie zawodowym, prywatnym oraz emocjonalnym. Jest to proces, który tak naprawdę powinien trwać przez całe nasze życie. A to, czego przede wszystkim do niego potrzebujemy to nie tylko książki, ale także ćwiczenia i praktyka. Rozwój osobisty sprawia, że nasze marzenia są łatwiejsze do spełnienia i jesteśmy w stanie osiągnąć realne efekty oraz cele, które sobie założyliśmy. Co pomoże nam w osiągnięciu zamierzonych efektów?

1. Zacznij już teraz – aby osiągnąć zmianę, trzeba czasu, nie trać go więc i zacznij od małej zmiany już dziś. Pamiętać, że to, co zrobione jest zawsze lepsze niż perfekcyjne!

2. Dzięki małym krokom możesz osiągnąć wielkie cele – aby zrealizować duże założenia, najlepiej podzielić je na mniejsze elementy. Zrealizowanie ich nie będzie takie trudne, a Ty stopniowo, krok po kroku osiągniesz cel, który sobie założyłeś.

3. Czerp naukę od innych – obserwuj osoby, które osiągnęły sukces w obszarze, który Ciebie interesuje. Skup się również na niepowodzeniach tych osób, pozwoli Ci to ustrzec się przed popełnianiem błędów.

4. Bądź otwarty na zmiany, które przyjdą – zmiany bywają ciężkie, jednak są niezbędne do tego, abyś osiągnął rozwój. Nie ma od nich ucieczki.

5. Weź odpowiedzialność – pamiętaj, że to Ty sam jesteś odpowiedzialny za swój rozwój osobisty oraz za własne postępy. Jeżeli Ty nie zainicjujesz zmian, nie licz na to, że ktoś inny zrobi to za Ciebie.

6. Wdzięczność przede wszystkim – nie skupiaj się na tym, czego nie masz. Już dziś bądź wdzięczny za to, co posiadasz, a zbudujesz poczucie dostatku, które pozwól Ci osiągać jeszcze ambitniejsze cele

7. Wyjdź poza strefę komfortu – pamiętaj, że żadna zmiana nie przyjdzie łatwo. Często jej osiągnięcie będzie wiązało się z poczuciem dyskomfortu, jakim jest wyjście poza to, co znasz i co jest dla Ciebie bezpieczne.


Dodaj komentarz