0%
Posted inBiznes i finanse

Jak zabezpieczyć się przed udzielaniem pożyczki?

Udzielając pożyczki pozabankowej narażamy się na duże ryzyko. Czasami z takiej usługi korzystają osoby, które nie zawsze są w stanie spłacić danego zobowiązania. Co w takiej sytuacji? Konieczne jest zabezpieczenie się przed udzielaniem pożyczek tego typu. Jednak w jaki sposób to zrobić? Tego dowiecie się w poniższym artykule!

Na czym polega zabezpieczenie pożyczki?

Udzielając pożyczek prywatnych warto wcześniej zabezpieczyć się w razie problemów ze spłatą zobowiązania. Jest to szczególnie przydatne, kiedy pożyczka udzielana jest na dużą kwotę. Takie pożyczki zazwyczaj nie wymagają dokładnej weryfikacji zdolności kredytowej pożyczkobiorcy, dlatego nie jesteśmy w stanie upewnić się czy dana osoba będzie mogła spłacić swój dług. Zabezpieczenie pożyczki może więc okazać się praktycznym rozwiązaniem, które ochroni nas przed utratą środków.

Pożyczka polega na tym, że jedna strona przekazuje pożyczkobiorcy własne środki, a ten zobowiązuje się do ich zwrotu w konkretnym terminie. Polega więc ona na zaufaniu, przez co narażamy się na spore ryzyko, że pożyczkobiorca nie będzie jednak w stanie spłacić zobowiązania. Jest to dość popularny problem udzielając pożyczek pozabankowych. Jak więc ograniczyć ryzyko utraty środków?

Zabezpieczenie osobowe oraz rzeczowe

Musimy zadbać o zabezpieczenie pożyczki, które polegać będzie na zaspokojeniu roszczeń wobec pożyczkobiorcy. Obecnie wyróżniamy dwa rodzaje zabezpieczeń, czyli osobowe i rzeczowe. Te pierwsze polegają na tym, że pożyczkobiorca odpowiada za zobowiązanie swoim majątkiem. Najczęściej wykorzystywany jest do tego weksel, który pozwala na wszczęcie postępowania sądowego w przypadku nie spłacania długu. Więcej znajdziesz na https://kancelariafortis.pl/windykacja-naleznosci.html

Zabezpieczenie rzeczowe natomiast polega na egzekwowaniu zobowiązania tylko z jednego składnika majątku. Może być to na przykład samochód lub nieruchomość. Niestety nie wszyscy pożyczkodawcy decydują się na zabezpieczenie pożyczki. Prawo nie wymaga stosowania tego rozwiązania, jednak jest ono bardzo korzystne dla osób oferujących pożyczki pozabankowe. To właśnie dzięki zabezpieczeniu jesteśmy w stanie potrącić pożyczkobiorcę do uregulowania swojego zobowiązania. W tym filmie dowiecie się więcej na temat tego, jak zabezpieczyć swoje pożyczki:

Obsługa prawna – pomoc w zakresie zabezpieczenia pożyczek

Jeżeli chcemy więc zabezpieczyć się przed udzieleniem pożyczki pozabankowej warto skorzystać z pomocy profesjonalistów. Kancelaria oferuje tego typu usługi w celu sporządzenia niezbędnych dokumentów pozwalających na wszczynanie postępowania wobec osób, które nie są w stanie uregulować swojego długu. Pomoc prawna w tym zakresie jest bardzo pomocna ze względu na to, że jesteśmy w stanie ubiegać się o spłatę na różne sposoby. Warto więc skorzystać z pomocy profesjonalnych prawników przy zabezpieczaniu się przed udzielaniem pożyczki prywatnej. Tutaj dowiecie się więcej o tym, jak skutecznie odzyskać swoje środki:


Dodaj komentarz